profil led aluminiowy

Najpopularniejsze profile LED wykorzystywane w oświetleniu

Chcąc stworzyć estetyczne oświetlenie z taśmy LED, należy dokupić do niej profil. W ten sposób listwę można ukryć, dzięki czemu całość wygląda o wiele lepiej.

Na rynku dostępne są różne profile LED. Mogą być wykonane z tworzywa PVC albo aluminium. Co więcej, mogą różnić się też sposobem montażu. W sprzedaży są m.in. profile nawierzchniowe, wpustowe, do zabudowy, do gipsowania, podłogowe, do szkła i wiele innych. Które z nich są najpopularniejsze?

Pierwszorzędnym wyborem są profile aluminiowe

Jeśli chcesz stworzyć oświetlenie za pomocą taśmy LED, musisz zadbać o to, żeby każdy element twojej instalacji był odpowiednio wysokiej jakości. Tylko wtedy nie dość, że całość będzie lepiej wyglądać, to jeszcze będzie bezpieczna i posłuży przez lata. Ty w ten sposób zaoszczędzisz sobie dodatkowych kosztów i nerwów.

Właśnie ze względu na bezpieczeństwo i trwałość, najczęstszym wyborem klientów są profile LED wykonane z aluminium. Jest to materiał, który zdecydowanie lepiej odprowadza ciepło. To sprawia, że taśma, która znajduje się w środku się nie nagrzewa i może świecić o wiele dłużej. Pod wpływem pracy również się nie odkleja, co może się zdarzać, kiedy zdecydujesz się na montaż zupełnie bez profilu albo w takim z PVC. Oczywiście dłuższa żywotność listwy, to niejedyna zaleta profili wykonanych z aluminium. Klienci cenią je również za estetyczny wygląd.

Profile LED aluminiowe są dostępne w różnych wersjach wykończenia – z aluminium surowego albo anodowanego. Mogą być także malowane proszkowo. Najczęściej na biało lub czarno. Takie wykończenie sprawia, że wyglądają dobrze nie tylko zaraz po montażu, ale i dłużej, czego nie można powiedzieć o profilach wykonanych z tworzywa, które ma tendencję do tego, żeby się odbarwiać.

Jeśli chodzi o zastosowanie, często wybór pada na profile nawierzchniowe

W przypadku, kiedy planujesz samodzielny montaż oświetlenia, najpewniej zależy ci na tym, żeby było to jak najłatwiejsze. Nie jesteś z tym sam i to właśnie z tego względu wiele osób stawia na profile nawierzchniowe. Można zamontować je bez wykonywania jakichkolwiek otworów wpustowych. To sprawia, że nie dość, że montaż jest łatwy, to jeszcze nie wymaga posiadania profesjonalnego sprzętu.

Jak więc montuje się profile nawierzchniowe? W zależności od tego na jakiej mają znaleźć się powierzchni, można zamocować je za pomocą wkrętów albo dedykowanych uchwytów. Możliwe jest także zastosowanie kleju, a nawet dwustronnej taśmy samoprzylepnej. W tym przypadku należy jednak zadbać o to, żeby były mocne. W przeciwnym razie nawet najlepszej jakości taśma i profil mogą się odklejać.

Mnóstwo osób decyduje się na zakup profili nawierzchniowych nie tylko ze względu na łatwość montażu, ale również z uwagi na ich szerokie zastosowanie. Z powodzeniem można użyć ich chcąc oświetlić jakiś mebel, blat roboczy, poszczególne elementy w łazience czy też obniżany sufit.

Entuzjasta nowych technologii oraz świata techniki. Miłośnik architektury i wystroju wnętrz. Swoją pasją stara się zarażać i dzielić z innymi, pomagając w wyborze odpowiednich elementów wystroju wnętrz.